People Help The People


The best way to not feel hopeless is to get up and do something. Don’t wait for good things to happen to you. If you go out and make some good things happen, you will fill the world with hope, you will fill yourself with hope.

Barack Obama


Często drobny gest potrafi umilić drugiemu człowiekowi życie, wywołać uśmiech na jego twarzy, dać mu potrzebną nadzieje. Właśnie dzięki tym małym rzeczom świat się zmienia. Niektórzy wierzą w karmę, pewien zamknięty cykl w naszym życiu, który surowo karze nas za występki. Sądzę, że jest w tym trochę racji, jeśli zrobimy coś dobrego prędzej czy później to do nas wróci. To my tworzymy świat i to od nas zależy czy będzie on miejscem, w którym wszyscy przechodzą obok siebie obojętnie. Wielu z was zapewne natknęło się na hasło takie jak "Mam Haka Na Raka" czy to w szkole, czy też może na Facebooku. Akcja ta ma na celu edukowanie społeczeństwa by zmniejszać ryzyko zachorowań na chłoniaka ( rodzaj nowotworu )  poprzez zachęcanie ludzi do brania udziału w badaniach profilaktycznych dotyczących walki z nowotworami. Dzięki temu każdy z nas może poniekąd przyczynić się do uratowania komuś życia. Żeby przybliżyć wam trochę temat poszperałem  w internecie, popytałem znajomych i o dziwo nigdzie nie znalazłem konkretnej informacji o przyczynie zachorowań jedyną przyczyną która się powtarzała był zły tryb życia. Myślę, że może warto pomyśleć o jakiś zmianach zwłaszcza, iż wzrosła liczba zachorowań w przedziale wiekowym od 13-25 lat. W większości szkół działają grupy w ramach "Mam Haka Na Raka". O dokładniejsze informacje zapytałem jednego z członków " Say No To Lymphoma " : • "Często spotykaliśmy się lekceważeniem, a także pobłażliwym traktowaniem chorób nowotworowych, postanowiliśmy to zmienić. Przygotowaliśmy ulotki, baner, plakaty, koszulki, wystawy oraz mini wykłady na Facebooku. Organizujemy konkursy z nagrodami wymagające przygotowania merytorycznego. Nawiązaliśmy współpracę z Białostockim Centrum Onkologii, dr onkologiem Piotrem Skalij, Białostockim Oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia. Otrzymaliśmy Honorowy Patronat Prezydenta Białegostoku. Naszą działalność wspiera prof. dr hab. Bogusław Nowowiejski- dziekan UwB, wspomogła nas Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Białystok. Sponsoratem objęły nas firmy: Mlekpol, Rogowski Development, Hurtownia Artykułów Przemysłowych Import-Eksport Radosław Kalinowski. Zorganizowaliśmy Dzień Hakowicza pt. FREE HUGS - Okaż czułość, walcz z chłoniakiem na Rynku Kościuszki, w UwB oraz ILO"
/ swietne t-shirty :D

Taki drobiazg z naszej strony w postaci lajka zwiększa grono odbiorców a tym samym ilość osób, 
którym rzeczywiście można pomóc. 
|
Chętnie pomagam słusznym akcjom więc klikamy kciuk w górę
" Say NO To Lymphoma " i innym grupom biorącym udział w projekcje.

I hope You Enjoy :)

CONVERSATION

12 komentarze:

 1. świetny post (jak zawsze zresztą) ! ;3
  czekam na następny *-*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, następny już napisany czeka na swoja porę :D

   Usuń
 2. Witam serdecznie :) Jestem tutaj pierwszy raz, ale obiecuję zaglądać regularnie. Masz rację co do zwracania uwagi na tak istotną kwestię jak styl życia. Popieram Twoją wypowiedź, że małe zmiany potrafią przynieść wiele dobrego. W karmę też wierzę, ale nie w jej pierwotnym znaczeniu, tylko raczej w "dobrą energię", która do nas również wraca. Co prawda na powrót dobrej energii czasem czeka się bardzo długo, ale zawsze warto pomagać innym. Przyłączam się do Twojego apelu i również zachęcam do zmian na lepsze. Sama hołduję zasadzie "profilaktyka jako forma zapobiegania chorobie, a nie leczenie jako ostateczna deska ratunku... Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje bardzo za opinię, cieszę się że tu trafiłaś i mam nadzieje, że odwiedzisz mnie jeszcze :)

   Usuń
 3. Witam serdecznie :) Jestem tutaj pierwszy raz, ale obiecuję zaglądać regularnie. Masz rację co do zwracania uwagi na tak istotną kwestię jak styl życia. Popieram Twoją wypowiedź, że małe zmiany potrafią przynieść wiele dobrego. W karmę też wierzę, ale nie w jej pierwotnym znaczeniu, tylko raczej w "dobrą energię", która do nas również wraca. Co prawda na powrót dobrej energii czasem czeka się bardzo długo, ale zawsze warto pomagać innym. Przyłączam się do Twojego apelu i również zachęcam do zmian na lepsze. Sama hołduję zasadzie "profilaktyka jako forma zapobiegania chorobie, a nie leczenie jako ostateczna deska ratunku... Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dobry, mądry blog!
  Już obserwuję :)

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo mądry post! :) czekam z niecierpliwością na następny! pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny, bardzo mądry post! Wiele ludzi nie zdaje sibie sprawy z tego, jak okropną chorobą jest rak. Jestem pewna, że dzięki temu postowi więcej osób zainteresuje się tą akcją :) pozdrawiam @i_mprincess

  OdpowiedzUsuń

Follow @ pawel_official