#CreativeAdds


“It did what all ads are supposed to do: create an anxiety relievable by purchase.” 
~David Foster W

|


Badania wykazały, idziennie stykamy się średnio z 362 reklamami na bilbordach, w telewizji, internecie czy prasie. Jednak tylko 3% - czyli około 12 z nich w jakimstopniu przykuwa naszuwag. Producenci i specjalici od PR przecigajsiw pomysłach by tylko znaleźć siw tym zaszczytnym i jake wskim gronie przekuwajcych atencj.


Na atrakcyjność reklamy wpływajdwa niezwykle wane czynniki : silny KONCEPT i kreatywny DESIGN. Wydaje si, e to nic trudnego wymylamy chwytliwy slogan i nagrywamy 30 sekundowniestworzonhistoriz produktem w roli głównej, natomiast sztuka tkwi w tym abymy my - widzowie jzapamitali.Bdmy szczerzy, kady z nas podchodzi do reklam z lekkim uprzedzeniem, co jest powodem, dla którego czsto nie doceniamy pracy jaktwórcy włoyli w próbnawizania zabawnego kontaktu z widzem. Z kolei powodem takiego nastawienia jest powszechnie obowizujce przekonanie o wielkim kłamstwie, które producenci w tej włanie formie nam podaj. Ile razy kupilicie proszek przedstawiany w telewizji jako remedium na kade plamy, a ten nie spełniał obiecanych funkcji ?
Spójrzmy jednak na ten temat z innej strony oprócz irytujcych produkcji, wyskakujcych z szafy i nicych sipo nocach ( zauwamy, e mimo iuznajemy reklamza kompletny niewypał, pamitamy ji kojarzymy a o to przeciechodzi ) mona znaleźć reklamy, które swojkreatywnocii wykonaniem zasługujna miano dzieła sztuki. Wiele z nich nie zawiera tekstu, ani nie wpycha nam nachalnie produktu. Wikszość zagranicznych kampanii, zmieniła taktyki zamiast na promowanie produktu postanowiła skupiuwagna tym jak moe on zmieninasze ycie. Najbardziej efektywne z nich to te które wywołujnatychmiastowe emocje. Producenci zamiast zarzucanas milionem jaskrawych napisów czy animacji uywajmodrej strategii stawiajc na nasze poczucie humoru i inteligencj.


Wybrałem kilka moim zdaniem najciekawszych i najbardziej pomysłowych : 


CONVERSATION

2 komentarze:

  1. Interesujący post i doskonałe przykłady - FedEx chyba przebił wszystko... Pozdrawiam! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Polecam ten wpis tutaj: http://monikaszostek.blogspot.co.uk/2016/07/ciekawa-mieszanka-blogowe-wpisy-dla.html Zapraszam! :)

    OdpowiedzUsuń

Follow @ pawel_official