#Flic

“Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.” 
~Arthur C. Clarke
|

Flic


Rozwój technologii w dzisiejszych czasach jest zastraszająco szybki. Jeszcze nie tak dawno hologramy czy projektory w telefonach były jedynie gadżetem znanym z hollywoodzkich produkcji czy Gwiezdnych Wojen. Wynalazcy prześcigają się w pomysłach na coraz to przydatniejsze urządzenia, bez których jak zapewniają nie można się obyć. Osobiście mam słabość to takich nowinek i przynajmniej raz w tygodniu sprawdzam portale “elektroniczne” ze zdumieniem czytając o czajnikach sterowanych iPhone’m czy samoczyszczących się wannach. 

Z uwagi na fakt, iż jestem zwolennikiem i wyznawcą z goła minimalistycznej estetyki dobrze dogaduję się ze skandynawskimi firmami a nasze współprace dają świetne efekty. Tym razem z propozycją wyszedł do mnie szwedzki Start-Up. Projekt na tyle mnie zaciekawił, że nie zwlekałem zbyt długo z odpowiedzią. 

Flic to wielofunkcyjne, magiczne guziczki, które mogą zrobić za nas wiele rzeczy a już na pewno ułatwiają życie. Za pomocą technologii Bluetooth i aplikacji uprzednio zainstalowanej w naszym smartphonie łączą się one ze sparowanym urządzeniem i działają jak swego rodzaju skróty klawiszowe w komputerze. Za pomocą Flicka możemy między innymi, zmienić piosenkę, wyłączyć budzik, odebrać przychodzącą rozmowę, włączyć alarm, zgasić światło, zablokować telefon czy wysłać sygnał alarmowy z podaniem naszej dokładnej lokalizacji do zaprogramowanych kontaktów. 

Jeden guzik może mieć zaprogramowane trzy funkcję, które uruchamiają się odpowiednio po jednokrotnym naciśnięciu, dwukrotnym naciśnięciu i przytrzymaniu. 
Osobiście uważałem ów gadżet za kompletnie zbędny do momentu w którym zacząłem go używać. Pierwszą testowaną przeze mnie funkcją była obsługa Spotify - z uwagi na to, iż serwis ten towarzyszy mi dosłownie przez cały dzień.
Flic zaoszczędził mi ciągłego biegania do telefonu w celu zmiany piosenki czy pauzowania, telefon zazwyczaj podłączam pod system dźwiękowy więc na ten moment przestaje on być przedłużeniem ręki. Funkcja alarmu również okazuje się niesamowicie przydatna, ponieważ często wrzucam telefon do plecaka lub kładę po powrocie do domu i nie mogę go znaleźć, w takich momentach z pocą przychodzi Flic odtwarzając bardzo głośny dźwięk co pozwala w łatwy sposób zlokalizować zgubę.


Firma jest otwarta na developerów wiec liczba kompatybilnych z urządzeniem aplikacji stale rośnie. Pochodzenie produktu również narzuca pewne zobowiązanie i jak na każdy skandynawski produkt przystało Flic jest niezwykle minimalistyczny i ładny.


@pawel_official


Eng//


Modern technology advances at a daunting pace. Not so long ago, mobile phone holograms and projectors were only gadgets form Hollywood movies such as Star Wars. Nowadays, inventors outdo one another to amaze us with yet another nifty devices which, as they ensure, are indispensable. I have to admit I am very fond of new trends and try to be up to date with technological novelties by following electronic websites, where I can read about eg. kettles operated by iPhone or self-cleaning baths (!)

Due to the fact that I am an advocate and a huge fan of minimalist aesthetics I get on well with Scandinavian companies and the outcome of our cooperation is always satisfying. This time I got an offer of collaboration from a Swedish Start-Up. Their project evinced my interest and  I decided to go for it without much hesitation.

Flic is a multifunctional device in the form of magic wireless smart buttons, which are able to perform many everyday activities for us and definitely make our lives easier. By means of Bluetooth and a special application, downloaded on our smartphone beforehand, smart buttons connect to the paired device and act as sort of shortcuts on our computer. Thanks to Flic buttons we can for example change the song, switch off alarm clock, answer a phone call, set the alarm clock, turn off the light, block the phone or send an emergency signal, giving information about our exact location. 

One button is programmed to perform a maximum of three functions, chosen by pressing the button once, twice and holding it. At first I found the device entirely redundant until I actually used it myself. I started testing the Flic buttons with Spotify, which is by far my favourite service 
I cannot do without daily. Thanks to these wireless smart buttons I do not have to waste time searching for phone in order to change or pause a song. Another function I found extremely useful is locating a lost phone. I tend to put my phone in my backpack or leave it in the most unexpected places all over my house and frantically search for it for hours. Now I can programme the Flic button beforehand and, by clicking it, activate a very loud sound on the phone, in order to locate it.

The company is open to developers so the number of applications compatible with the device is constantly rising. What really appeals to me is its Scandinavian minimalist design to which I have always been loyal. 
Flic
@pawel_officialCONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Follow @ pawel_official